امام مصداقی از قرآن

امام با جهاد وهجرت که مومنان را در حیطه ی ولایت الهی قرار می دهد مصداق (ان الذین امنوا و هاجروا و جاهدوا باموالهم و انفسهم فی سبیل الله) شد.

امام با استقبال از خطر و جان بر کف گرفتن در راه خدا در زمره ی کسانی در آمد که ستایش الهی (ومن الناس من یشتری نفسه ابتغاء مرضات الله ) در وصف آنان سروده شده است.

امام با قیام تاریخیش در راه خدا و تلاش بی نظیرش برای اقامه ی قسط و عدل و نجات مستضعفان از ظلم و تبعیض پاسخ افتخار انگیز به ندای (کونوا قوامین الله) و(کونوا قوامین بالقسط) داد.

امام خشم و برائت نسبت به مشرکین و کفار عنود و عطوفت و مودت نسبت به مسلمانان سراسر جهان را مصداق کاملی از (اشداء علی الکفار رحماء بینهم) ساخت.

امام با مناجات و تهجد و تضرع مخلصانه در سلک (عسی ان یبعثک ربک مقاما محمودا ) درآمد.

امام با قطع هر پیوندی که با محبت حق و فنای در حق ناسازگار بود مصداق (رضی الله عنهم و رضوا عنه اولئک حزب الله الا ان حزب الله هم المفلحون ) گردید.

امام با عمری  که روزها و ساعتها و لحظه هایش با مراقبه و محاسبه سپری می شد صدها آیه ی قرآن را که در توصیف مخلصین و متقین و صالحین است مجسم و عینی ساخت . او قرآن را نه فقط در محیط زندگی جامعه و با تشکیل جامعه ی اسلامی بلکه در نفس خود و زندگی خود تحقق بخشید.

/ 4 نظر / 5 بازدید
مهدی باقرپور

سلام دوست من وبلاگ خوبی داری موفق باشی . دوست داشتی از ما هم سر بزن . ممنون [گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][گل][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست][دست]

هادی امیدی فر

بسم الله الرحمن الرحیم امیدواریم که وارثان خوبی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و سربازانی لایق برای پاسداری از آرمانهای امام (ره)و دفاع ازحریم ولایت باشیم. ان شاءالله. باتشکر ازشما. یاعلی مدد

باران

سلام علیکم از نوشته ی خوبتان ممنون برای سید حسن : آدرس وبلاگ جدید www.khatereh-baran.persianbolg.ir

ثریا صالحی

بهمن آمد فجر پیروزی رسید گاه شادی و ستم سوزی رسید - بهمن و روئیدن گل در کنار پس زدن از روی کشور هر غبار - روح حق آمد که ایران جان گرفت عطری از پیروزی و ایمان گرفت - ترس را راهی به پیکارش نبود گر چه در عالم کسی یارش نبود - امتی از بند دیو آزاد کرد قلب هر مستضعفی را شاد کرد - انقلابی که بر آمد زآفتاب نقش های خائنان کرده بر آب - نا امید از او شدند ابلیسیان ناتوان از شرح آن باشد بیان - دستهای بسته از ظلم و ستم می فرستد ظالمان را در عدم - برگهایش یک به یک چون باز شد در تبلور این همه اعجاز شد - درسها می داد بر اهل جهان خوف او بگرفته اندر روبهان - نام ایران با عدم بیگانه است رهبرش یک آیت فرزانه است